Ovo se ne viđa često: Čudesni Borussijin trojac razbio nemoćni RB Leipzig

Derbi 15. kola njemačke Bundeslige između RB Leipziga i Borussije Dortmund pripao je gostima.

Serija ekipe Juliana Nagelsmanna od devet utakmica bez poraza završila je u najgorem mogućem trenutku, taman kad im se ukazala prilika za preuzimanjem liderske pozicije od Bayerna. Borussia je slavila 3:1, i to na Red Bull Areni.

Gosti su poveli 1:0 pogotkom Jadona Sancha u 55. minuti nakon fantastične akcije. Klasu je pokazao Erling Haaland, koji je najprije sjajno zagradio loptu i odigrao dupli pas s Marcom Reusom, da bi se u nastavku akcije sjurio prema kaznenom prostoru Leipziga i onda još jednom dodao Reusu koji ju je majstorski petom proslijedio Sanchu.

Englez je ovu prekrasnu akciju zaključio prizemnim udarcem u malonogometnom stilu. Zadnja linija Leipziga jednostavno nije imala šanse.

Sjajni Haaland je u završnici riješio utakmicu. Prvo je u 71. minuti na asistenciju Sancha majstorski zatresao protivničku mrežu, a zatim je i u 84. minuti dodavanje Reusa pretvorio u 3:0.

Do kraja susreta Leipzig je u 90. minuti uspio samo ublažiti poraz preko Alexandera Sorlotha.

Borussia je tako zasjela na četvrto mjesto Bundeslige sa 28 bodova, tri manje od drugoplasiranog Leipziga. Na vrhu je ostao Bayern sa 33 boda.