Ovoga puta ni Vlahović nije uspio spasiti Juventus: Veliki kiks ‘Stare dame’ u borbi za titulu Serie A

Nogometaši Juventusa su u utakmici 22. kola italijanske Serie A pred svojim navijačima dočekali Empoli, te na kraju neočekivano remizirali rezultatom 1:1.

Milik je već u 18. minutu utakmice napravio veliku glupost. Poljak je napravio grozan start i dobio direktan crveni karton, što je znatno otežalo meč Juventusu.

Međutim, Juve ipak dolazi do vodstva, no tek u drugom poluvremenu. Dušan Vlahović se sjajno snašao u protivničkom kaznenom prostoru u 50. minutu i zatresao mrežu Empolija za 1:0.

Igrao se 70. minut kada je Baldanzi nakon asistencije Luperta zabio za poravnanje i konačnih 1:1, te tako priredio šok domaćim navijačima na Allianz stadionu u Torinu.

Juventus je poslije večerašnje utakmice lider Serie A sa 53 osvojena boda. Imaju dva boda više od drugoplasiranog Intera koji ima čak dvije utakmice manje. Empoli je 19. sa skromnih 17 bodova i predstoji mu borba za opstanak do kraja sezone.