Palmer blistao ponovo: Chelsea zahvaljujući golovima u sudačkoj nadoknadi savladao Leicester u četvrtfinalu FA Kupa

Nogometaši Chelseaja danas su na svom Stamford Bridgeu u Londonu nadigrali ekipu Leicestera rezultatom 4:2 u utakmici četvrtfinala FA Kupa.

Chelsea je u vodstvo doveo Cucurella već u 13. minutu susreta, da bi u 26. minutu ‘Plavci’ dobili penal. Sterling je preuzeo odgovornost, a zatim i nije iskoristio priliku da duplira prednost domaćih i ostalo je 1:0.

Ipak, Sterling se uspio iskupiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je asistirao za Palmera, a ovaj zabija za 2:0 i ozbiljnu prednost izabranika Mauricija Pochettina na poluvremenu.

Situacija se za Chelsea zakomplikovala u 51. minutu, obzirom da je autogol postigao Disasi. No, to nije bilo sve jer je Mavididi jednom majstorijom šokirao igrače u plavim dresovima za 2:2 na semaforu.

Posao je domaćoj momčadi olakšao crveni karton Doylea u 73. minutu, pa su u samoj završnici došli do pobjede. Chukwuemeka je prvo u 92. minutu zabio za 3:2 na nevjerovatnu asistenciju Palmera, dok je konačnih 4:2 postavio Madueke šest minuta kasnije.