Pao i Cadiz, neumoljivi Atletico nastavlja jurišati prema tituli La Lige

Momčad Atletico Madrida upisala je pobjedu protiv Cadiza u gostima u susretu 21. kola španske La Lige rezultatom 4:2.

Atletico Madrid u vodstvo stiže u 28. minuti kada je Luis Suarez fantastično pogodio iz slobodnog udarca i svom timu donio prednost. Ipak, samo sedam minuta nakon toga Negredo pogađa i donosi poravnanje Cadizu.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minuti, Saul pogađa za 2:1 i donosi novo vodstvo aktuelnom lideru prvenstva.

Suarez je u 50. minuti s bijele tačke postigao svoj drugi gol na ovom meču, a za goste treći, no pitanje pobjednika ni tada nije bilo riješeno jer je Negredo u 71. minuti vratio Cadiz u igru golom za 3:2.

Sve je bilo gotovo u 88. minuti kada je Koke postigao četvrti gol za ‘Jorgandžije’, nakon čega je bilo jasno da će Simeoneov tim osvojiti nova tri boda.

Atletico Madrid nakon ove pobjede ima 10 bodova više od Real Madrida te još jednu utakmicu manje.

Cadiz je ostao na 13. poziciji sa 23 osvojena boda.