Pao je šampion Italije u Napulju: Lazio nakon katastrofalnog početka sezone pobijedio Napoli

Nogometaši Napolija su u okviru trećeg kola italijanske Serie A dočekali ekipu Lazija na svom terenu, a gosti su iznenađujuće slavili rezultatom 2:1.

Ekipa iz prijestolnice Italije novu je sezonu počela zaista katastrofalno. U prva dva kola upisali su isto toliko poraza i to od Genoe i Leccea, te napravili ozbiljne kikseve. Ipak, večerašnji trijumf znatno popravlja utisak.

Mreže su mirovale sve do 30. minuta kada je Luis Alberto na asistenciju Andersona pogodio i doveo Lazio u vodstvo. No, slavlje gostujućih navijača bilo je kratkog daha, obzirom da je samo dva minuta kasnije Zielinski vratio stvari na početak.

Imali su Rimljani očigledno ambiciju da naprave manju senzaciju, pa su krenuli po sva tri boda, a hrabrost im se na kraju i isplatila. Daichi Kamada je nakon novog ključnog dodavanja Felipea Andersona upisao svoje ime među stijelce za konačnih 2:1.

Pogađali su gosti do kraja meča još u dva navrata, ali su im pogotci poništeni zbog ofsajd pozicije u kojoj su se našli Zaccagni i Guendouzi, te su morali da se zadovolje sa minimalnim trijumfom.