Parižani na vrhu zadatka: PSG na krilima Mbappea i Messija preokretom savladao AS Saint-Etienne

Momčad PSG-a večeras je u okviru 26. kola Ligue 1 preokretom trijumfovala nad AS Saint-Etienneom rezultatom 3:1.

‘Sveci’ nisu na najbolji način otvorili utakmicu, te su gosti već u 16. minutu susreta došli do prednosti. Nakon greške Danila na vrhu šesnaesterca loptu je pokupio Bouanga i matirao Donnarummu.

No, PSG je od tog trenutka krenuo u ofanzivu i postao konkretniji. Messi je u 42. minutu proslijedio loptu do Mbappea koji odlično pogađa mrežu gostiju za poravnanje. Poslije samo šest minuta Parižani dolaze do preokreta. Isti duo opet poentira za momčad Mauricija Pochettina.

“Tačka na i” stavljena je već u 52. minutu. Ovaj put Mbappe se upisao u asistente, a Danilo se pogotkom iskupljuje za grešku. Konačan rezultat glasio je 3:1.

PSG se sada učvrstio na liderskoj poziciji Ligue 1 sa 62 boda, čak 16 bodova više od drugoplasirane Nice. St. Etienne je ostao na 16. mjestu sa 22 boda.