Partizan dva puta vodio pa ‘popio’ pet komada, Roma sigurna u Nizozemskoj

Nogometaši nizozemskog Feyenoorda pobijedili su kao gosti Partizan u Beogradu 5:2, u sklopu prve utakmice osmine finala Konferencijske lige.

U uzbudljivom susretu Partizan je dva puta vodio, ali to im nije bilo dovoljno protiv raspoloženih gostiju koji su došli na korak od plasmana dalje uoči uzvrata koji je na rasporedu za sedam dana.

Partizan je poveo u 13. minuti pogotkom Natcha, ali samo sedam minuta kasnije Toornstra je izjednačio na 1:1. Na samom početku nastavka Jović je vratio vodstvo domaćinima 2:1, ali do kraja utakmice na travnjaku je postojala samo jedna momčad.

Feyenoord je pokazao da je daleko kvalitetnija momčad i preko Dessersa u 52., Geertruida u 64., Sinisterre u 71. i Toornstre u 77. minuti do vrha napunio mrežu beogradskog sastava za konačnih 5:2.

U istom terminu u Nizozemskoj su igrali Vitesse i Roma, a talijanska momčad je slavila pogotkom Oliveire u 45. minuti. PAOK je na svom travnjaku nadigrao Gent 1:0, dok je Slavia Prag bila bolja od austrijskog LASK-a 4:1.