Partizan konačno slavio u velikom gradskom derbiju protiv Crvene zvezde za titulu jesenjeg prvaka

Nogometaši Partizana su u zaostaloj utakmici devetog kola srpskog šampionata na svom terenu pobijedili gradskog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 i vratili se na lidersku poziciju na tabeli.

Ovo je beogradskim ‘crno-bijelima’ bila prva pobjeda nad najvećim rivalom nakon više od tri godine bez trijumfa u Vječitom derbiju budući da su posljednji put trijumfovali 10. jula 2020. godine u Kupu Srbije kada je bilo 1:0.

Partizan je posljednji ligaški trijumf protiv najvećeg rivala zabilježio 22. septembra 2019. godine kada je bilo 2:0.

Milan Rodić je u 38. minuti susreta faulirao Aranđela Stojkovića u kaznenom prostoru, a sudija Nenad Minaković je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne je bio Bibras Natcho koji je pogodio za rezultat prvog dijela.

U 66. minuti susreta, Partizan je udvostručio prednost. Zvezda je brzo izgubila loptu, a Zahid je uposlio Saldanhu koji je postigao 14. gol sezone i donio veliku prednost domaćem sastavu.

Ipak, u 71. minuti je Crvena zvezda stigla do smanjenja rezultata. Bukari je probio po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje je najsnalažljiviji bio rezervista Cherif Ndiaye kome je ovo bio prvi gol u sezoni.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je Partizan uspio slaviti veliku pobjedu protiv najvećeg rivala. Partizan se sa ova tri boda (47) vratio na lidersku poziciju na tabeli sa 47 osvojenih bodova dok je Zvezda sada druga sa bodom manje.