Partizan kreirao pravu senzaciju u Njemačkoj i preuzeo lidersku poziciju u Konferencijskoj ligi

Nogometaši beogradskog Partizana upisali su veliku pobjedu na gostovanju u Kölnu 1:0 i tako zasjeli na prvu poziciju grupe u Konferencijskoj ligi.

Nakon prva dva kola Partizan je imao dva osvojena boda i činilo se da bi kiksevi mogli udaljiti srpskog predstavnika od nokaut-faze. No, Beograđani su se spasili na najtežem gostovanju u grupi, kod Kölna.

Već u sedmoj minuti pao je prvi pogodak na susretu. Svetozar Marković je zabio nakon ubačaja Bibrasa Natcha i doveo Partizan u prednost 1:0.

Nakon toga je terenom zagospodario Köln. Sjajne prilike u prvom dijelu propustili su Sargis Adamyan i Florian Dietz. U završnici prvog poluvremena gosti su mogli udvostručiti prednost, ali je Slobodan Urošević pogodio stativu.

Rezultatom 0:1 otišlo se na predah, a nastavak donosi još veću ofenzivu Kölna. Međutim, sve je to bilo bezidejno tako da je Partizan upisao prvu pobjedu u Europi ove sezone i preuzeo lidersku poziciju.