Partizan pred 15.000 navijača savladao Crvenu zvezdu i osigurao finale Kupa Srbije

Nogometaši Partizana večeras su na domaćem terenu u polufinalu Kupa Srbije savladali gradskog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Zvezda je u finišu susreta postigla pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Partizan je do vodstva došao u 58. minuti susreta. Umar Sadiq je fantastičnim potezom prevario Degeneka i u srcu šesnaesterca pronašao izraelskog nogometaša Bibrasa Natcha koji šalje loptu iza leđa Borjana za veliko slavlje.

Nekoliko minuta kasnije priliku je imala Crvena zvezda, tačnije Richmond Boakye, ali se spetljao i poslao lošu loptu za Vukanovića.

Do kraja utakmice Partizan je sačuvao prednost i osigurao finale Kupa Srbije u kojem će igrati protiv ekipe Vojvodine koja je danas savladala Čukarički.