Partizan trijumfom u Pragu napravio veliki korak ka osmini finala Konferencijske lige

Nogometaši beogradskog Partizana upisali su važnu pobjedu u gostima protiv Sparte u Pragu 1:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Konferencijske lige.

Partizan je sjajno otvorio susret i već u četvrtoj minuti preko Markovića mogao doći u vodstvo, ali njegov pokušaj je zaustavio golman Holec, da bi u 11. minuti Popović na drugoj strani zaustavio udarac Hancka.

Sparta je u prvom dijelu imala još jednu priliku u 14. minuti kada Karabec nije bio precizan, a rezultatom 0:0 otišlo se na predah.

U drugom dijelu obje momčadi su još opreznije stajale na terenu i čuvale “nulu”, a onda iz takve igre Partizan dolazi u prednost.

Igrala se 78. minuta kada je Zdjelar majstorski uputio loptu prema Menigu, a napadač Partizana fantastično lobuje domaćeg golmana i donosi prednost gostima iz Beograda.

Do kraja susreta Partizan je uspio sačuvati vodstvo pa će tako u uzvratu za sedam dana braniti pobjedu od 1:0 uz nadu da se mogu plasirati u osminu finala trećeg po jačini europskog klupskog natjecanja.

U ostalim susreta Leicester je pred svojim navijačima bio bolji od Randersa 4:1, dok je Marseille, također pred svojim navijačima, nadigrao Qarabag 3:1. Celtic je na svom travnjaku izgubio od Bodo/Glimta 3:1.