Partizan uz dosta muke do nokaut faze Konferencijske lige, dalje ide i Mourinhova Roma

Nogometaši Partizana plasirali su se u noakut fazu Konferencijske lige nakon današnjeg remija protiv Anorthosisa rezultatom 1:1.

Beogradski velikan je odlično otvorio meč i u 20. minuti stigao do pogotka preko Milovanovića.

Ipak, gosti se nisu tako lako predavali, već su desetak minut kasnije anulirali vodstvo rivala. Pogodio je Christodoulopoulos sa bijele tačke za 1:1.

U nastavku susreta Anorthosis je bio bolji rival, ali je Partizan na kraju odolio napadima rivala i prošao u nokaut fazu novog UEFA-inog takmičenja.

Dalje će u nokaut fazu i to sa prvog mjesta Roma koja je sa 3:2 slavila kod CSKA Sofije.

Rimski tim je tako iskoristio remi Zorye i Bodo/Glimta da sa prve pozicije grupe C prođe u narednu rundu takmičenja.