Partizanu večerašnji remi nedovoljan za potvrdu evropske jeseni, poznat protivnik Zrinjskog u play-offu

AEK Larnaca plasirao se u play-off Evropske lige, a ekipa Partizana ostala je bez evropske jeseni.

Kiparski tim je nakon pobjede od 2:1 protiv Partizana u prvoj utakmici, večeras u Beogradu odigrao 2:2 i s ukupnih 4:3 prošao dalje.

Meč nije dobro krenuo po goste. Diabate asistira za Gomesa koji pogađa i svoj tim dovodi u vodstvo u 24. minutu. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, iako je prednost Partizana mogla biti i uvjerljivija.

Na otvaranju drugog poluvremena došlo je do golijade. Gyurcso u 51. minutu donosi izjednačenje AEK-u, da bi samo tri minuta kasnije Gomes pogodio za 2:1. AEK se nije predavao i u 57. minutu Faraj postiže pogodak za, ispostavit će se, konačnih i dovoljnih 2:2.

U play-offu AEK će igrati protiv ukrajinskog Dnipra, a prva utakmica na rasporedu je već narednog četvrtka.

Protivnik Zrinjskom u play offu za plasman u grupnu fazu Konfrenecijske lige biti će slovački velikan Slovan iz Bratislave koji je poražen u dvomeču od grčkog Olympiacosa nakon izvođenja penala (3:4).