Pauza Atalanti nije smetala za nastavak sjajnog niza u borbi za Ligu prvaka

Momčad Atalante ubjedljivo je savladala Sassuolo u meču 25. kola italijanske Serije A rezultatom 4:1.

Atalanta je od prve minute zaigrala puno bolje od svog protivnika i nakon nekoliko propuštenih prilika, u vodstvo stižu u 16. minuti kada Djimsiti pogađa za 1:0.

Zapata u 31. minuti pogađa za 2:0, da bi pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 37. minuti, Atalanta stigla do velike prednosti od 3:0 jer je Bourabia postigao autogol.

Važnu pobjedu Atalanti nakon pandemije koronavirusa gotovo sigurno je donio Zapata svojim drugim pogotkom u 66. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Bourabia u 94. minuti susreta.

Ekipa iz Bergama je tako uz nova tri boda ostala na četvrtom mjestu koje ih naredne godine vodi u Ligu prvaka, dok je Sassuolo na sredini tabele i nakon 26 odigranih utakmica imaju 32 osvojena boda.