Pauza je Liverpoolu došla i više nego dobro, ‘Redsi’ u gostima uvjerljivi protiv Aston Ville

Nogometaši Liverpoola su u gostima savladali ekipu Aston Ville u okviru 17. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Izgleda da je klubu sa Anfielda pauza zbog Svjetskog prvenstva u Kataru stigla u pravo vrijeme i evidentno su se dobro pripremili za nastavak sezone.

‘Redsi’ su u Birminghamu slavili već u petom minutu susreta. Poslije kornera lopta nekako stiže do Robertsona koji je vraća u sredinu, a na pravom mjestu je Salah za 1:0.

Izabranici Jurgena Kloppa u prvom poluvremenu igrali su brilijantno, pa je drugi pogodak došao u 37. minutu. Salah odlično odlaže loptu za Van Dijka koji istu šalje u mrežu domaćih i duplira prednost svog tima.

U nastavku bolja Aston Villa. Na asistenciju Luiza u 59. minutu zabija Watkins za 2:1. Ipak, više od toga Emeryjeva ekipa nije mogla jer je konačnih 3:1 postavio fantastični tinejdžer Stefan Bajčetić u 81. minutu, samo dva minuta nakon ulaska u igru.

Liverpool je tako ostao šestoplasirani, no sada na svom kontu ima 25 bodova i utakmicu manje od glavnih rivala iz vrha tabele Premiershipa.