Pepe je apsolutni junak Arsenala, Sevilla rutinski protiv Dungelangea

Ekipa Arsenala na krilima sjajnog Nicolasa Pepea stigla je do preokreta i pobjede protiv Guimaraesa u meču 3. kola grupne faze Evropske lige rezultatom 3:2.

Već u devetoj minuti, Guimaraes je stigao u vodstvo. Garcia je upisao asistenciju, a strijelac pogotka za goste bio je Edwards.

Arsenal je odmah nakon primljenog pogotka ubacio u brzinu više u nadi da stigne do izjednačenja, a takva igra im se isplatila u 32. minuti kada dobru asistenciju Tierneyja u pogodak pretvara Martinelli.

Samo pet minuta nakon toga, Duarte pogađa za 1:2 i donosi drugo vodstvo svom timu, što je rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 75. minuti kada je Emery u igru uveo Pepea. Samo pet minuta nakon toga, on iz slobodnjaka postiže fantastičan pogodak, a u sudijskoj nadoknadi majstorijom iz još jednog i puni plijen svojoj ekipi.

U drugom meču ove grupe, Frankfurt je porazio Standard Liege sa 2:1. Meč između PSV-a i LASK-a završen bez pogodaka. Krasnodar je na gostujućem terenu porazio Trabzonspor sa 2:0, dok je Sevilla kao domaćin bila bolja od Dudelangea sa 3:0.

Malmo je na svom terenu bio bolji od Lugana sa 2:1, Getafe je poražen od Basela sa 1:0 na svom terenu, a meč između Dynamo Kieva i Kopenhagena završen je bez pobjednika (1:1).

Sporting je minimalno trijumfovao protiv Rosenborga (1:0), a istim rezultatom slavio je i Rennes u Francuskoj protiv Cluja.