‘Petarda’ Borussije za Stuttgart na Signal Iduna Parku, Bayern se novim gostujućim trijumfom približio vrhu Bundeslige

Nogometaši Borussije Dortmund deklasirali su Stuttgart na svom terenu sa visokih 5:0 u okviru 11. kola njemačke Bundeslige.

Sve je bilo gotovo praktično nakon prvog poluvremena kada su domaći pogotcima Bellinghama, Sulea i Reyne već vodili sa 3:0.

U nastavku je u 53. minutu ponovo pogodio Bellingham, da bi konačnih 5:0 postavio supertalentovani Moukoko u 72. minutu.

S druge strane, igrači minhenskog Bayerna ostvarili su pobjedu u gostima protiv Hoffenheima rezultatom 2:0.

U strijelce su se upisivali Jamal Musiala u 18. i Choupo-Moting u 38. minutu susreta za uvjerljiv trijumf aktuelnog prvaka Njemačke.

Nova tri boda ‘Bavarce’ su približila samom vrhu tabele i izabranici Juliana Nagelsmanna sada imaju samo bod zaostatka za vodećim Union Berlinom koji ima i meč manje.