Petarda Evertona protiv WBA: Bilić dobio crveni, James briljirao, hat-trick Calvert-Lewina

Nogometaši Evertona pobijedili su West Bromwich Albion u drugom kolu Premier lige sa 5:2.

Iako je Calvert-Lewin postigao hat-trick, prvo ime susreta bio je James Rodriguez. Novi veznjak Evertona prvo je zabio za vodstvo 2:1, pa iznudio crveni karton Gibbsa, a kasnije i asistirao Calvert-Lewinu za konačnih 5:2.

WBA je na sjajan način započeo susret i poveo već u 10. minuti preko Diangane. Međutim, sve se raspalo na kraju prvog poluvremena kada su isključeni Kieran Gibbs i trener Slaven Bilić.

Everton je izjednačio u 31. minuti pogotkom Calvert-Lewina. WBA se nakon toga dobro držao, ali je minuti prije odlaska na odmor James sjajno pogodio i svojim prvijencem donio prednost Evertonu.

Da stvar bude gora po Bilićev tim, već u sljedećoj minuti James je isprovocirao Gibbsa koji ga je udario bez lopte i zaradio direktan crveni karton. Takva odluka razbjesnila je Bilića koji je zbog žestokih prigovora također dobio crveni karton.

Na samom početku nastava WBA je uspio izjednačiti zahvaljujući fenomenalnom pogotku Perreire iz slobodnog udarca, ali veselje gostiju je kratko trajalo. Već u 54. minuti Keane vraća prednost na stranu Evertona.

Devet minuta kasnije Calvert-Lewin nakon briljantne akcije Jamesa i Richarlisona zabija svoj drugi, a ubrzo i treći pogodak na utakmici za ogromnih 5:2. Everton je do kraja rutinski kontrolirao utakmicu.

WBA nakon prva dva kola ne zna za bodove, dok je Everton na maksimalnom učinku.