Petarda u Milanu: Inter na krilima Lautara i Džeke večeras priredio “noćnu moru” za Salernitanu na Meazzi

Momčad Intera je na svom terenu u okviru 28. kola Serie A savladala ekipu Salernitane sa visokih 5:0.

Prvi pogodak i uvertira za debakl gostiju desila se u 22. minutu susreta. Lautaro Martinez sjajno pogađa mrežu Salernitane za 1:0. Isti igrač u 40. minutu postiže svoj drugi pogodak i duplira prednost ‘Nerazzurra’. U oba navrata asistent je bio Barella.

Drugo poluvrijeme obilježio je reprezentativac BiH Edin Džeko. ‘Dijamant’ je prvo asistirao Lautaru u 56. minutu, a fantastični Argentinac postiže hat-trick.

U 65. minutu i Džeko se upisuje u strijelce, da bi samo četiri minuta kasnije 35-godišnjak postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Inter je do kraja mogao još puniti mrežu Salernitane, no propustili su nekoliko izglednih šansi i konačan rezultat ostao je 5:0.

Inzaghijevi izabranici su se ovim trijumfom vratili na tron Serie A sa 58 bodova, dok Napoli i Milan imaju po bod manje. Salernitana ja na posljednjem mjestu sa samo 15 poena.