Platili su ga čak 40 milijuna eura. Šest godina kasnije napokon je debitirao, ali odmah se i oprostio

Nogometaši Milana su subotu na San Siru u zadnjoj utakmici Serie A remizirali 3:3 protiv budućeg drugoligaša i posljednjeplasirane momčadi prvenstva Salernitane.

Rossoneri‘ su do 87. minute vodili 3:1 golova Leaoa, Girouda i Calabrije, a za goste je pogodio Simy. Milan je u finišu ispustio prednost nakon što je u 87. minuti prvo poentirao Sambia, a dvije minute kasnije još jednom Simy.

Bio je zadnji susret i oproštaj od trenera Stefana Piolija, dugogodišnjeg napadača Girouda, stopera Kjaera i veterana golmana Mirantea.

No, najbizarniji oproštaj imao je stoper Mattia Caldara (30). On je 2018. godine doveden iz Juventusa za 40 milijuna eura, ali do sinoć nije upisao ni jedan ligaški nastup za Milan.

Caldara je prije šest godina bio velika priča ljetnog mercata i očekivalo se da će godinama biti nositelj zadnje linije Milana. Nažalost, mučio se s ozljedama i odlazio na posudbe u Atalantu, Veneziju i Speziju.

Njegova karijera se praktički raspala, ali navijači Milana su ga za kraj pozdravili aplauzom. Na ljeto mu završava ugovor i kao slobodan igrač će napustiti San Siro.