‘Plavci’ ne mogu bez problema: Chelsea imao ogromnu prednost protiv Lutona, a onda umalo sve prokockao

Nogometaši londonskog Chelseaja su u utakmici 20. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Lutona i na kraju, jedva, slavili sa 3:2.

Chelsea je imao ogromnu prednost od 3:0 protiv Lutona, a zatim je tim Mauricija Pochettina jedva izvukao pobjedu, ponajviše zahvaljujući promašajima domaćih i sjajnim intervencijama golmana Đorđa Petrovića.

Dominirao je gost kroz prvo poluvrijeme. Palmer je pogodio već u 12. minutu za prednost ‘Plavaca’, da bi ovaj igrač upisao i asistenciju u 37. minutu, dok se među strijelce upisao Madueke.

Palmer ponovo zabija u 70. minutu i tada se činilo da je sve gotovo jer je Chelsea imao ogromno vodstvo. No, dopustio je velikan sa Stamford Bridgea da se Luton potpuno vrati u meč. Barkley u 80. minutu smanjuje na 3:1, a onda je za konačnih 3:2 pogodio Adebayo.

Kenilworth Road se tresao u tim momentima, ali na veliku žalost domaćih navijača, njihova momčad uprkos sjajnim šansama u završnici nije mogla do izjednačenja. Iako, da su bili malo koncentrisaniji, možda su mogli i do trijumfa.

Kako god, Chelseaju je ovo druga uzastopna pobjeda i sa 28 osvojenih bodova zadržat će 10. mjesto na tabeli Premiershipa. Luton je 18. sa 15 bodova na svom kontu.