Play-off Lige prvaka: Dinamo ispao od Sheriffa, poznati svi sudionici grupne faze

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 3:0 iz prvog susreta play-offa za ulazak u Ligu prvaka protiv Sheriffa iz Tiraspola pa će hrvatski prvak natjecanje u Europi nastaviti grupnoj fazi Europske lige.

Modri‘ u uzvratnom dvoboju nisu uspjeli zabiti gol, premda su svih 90 minuta bili bolji protivnik od prvaka Moldavije. U 77. minuti Dinamu je poništen gol Oršića zbog ofsajda.

Red Bull Salzburg je rutinski izborio plasman Ligu prvaka preko Brondbyja ukupnim rezultatom 4:2, dok je u dvoboju između Shakhtara i Monaca viđena prava drama.

Nakon velike borbe i produžetaka u večerašnjem uzvratu, plasman u Ligu prvaka osigurao je Shakhtar. Ukrajinski klub u prvom susretu je nadigrao Monaca sa 1:0, ali je francuski predstavnik večeras vodio 2:0 golovima Ben Yeddera u 18. i 39. minuti.

Na 2:1 smanjio je Marlos u 74. minutu i uveo susret u produžetke s obzirom na to da od ove sezone nema pravila gola u gostima.

Do drugog pogotka i plasmana u Ligu prvaka Shakhtar je došao bizarnim autogolom Aguilara u 114. minutu.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka bit će održan u četvrtak u Istanbulu u 18:00 sati.

U grupnoj fazi Lige prvaka će igrati:

Pot 1: Chelsea, Bayern Munich, ManCity, Atletico , Villarreal, Inter, Sporting Lisbon, Lille.

Pot 2: Real Madrid, Barcelona, Juventus, Man United, PSG, Liverpool, Sevilla, Borussia Dortmund.

Pot 3 ili 4: Porto, Ajax, RB Leipzig, Atalanta, Zenit, Shakhtar, RB Salzburg, Benfica, Bešiktaš, Dynamo Kiev, Sheriff, Club Brugge, Milan, Wolfsburg, Young Boys i Malmö.