PLAY-OFF LIGE PRVAKA: Potop Dinama u Moldaviji, minimalna pobjeda Shakhtara kod Monaca

Prvak Moldavije Sheriff je u prvom susretu play-offa Lige prvaka odigranom u Tiraspolu nadigrao prvaka Hrvatske Dinamo rezultatom 3:0 (1:0).

Za veliko slavlje domaćih među strijelce su se upisali Adama Traore koji je zabio dva pogotka te Dimitrios Kolovos.

Dinamo tako ima jako težak zadatak da u srijedu, 25. augusta, u Maksimiru pokuša nadoknaditi zaostatak i izboriti plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

U preostale dvije utakmice koje su odigrane večeras viđena je gostujuća pobjeda Shakhtara kod Monacom 1:0, te Salzburga na domaćem terenu protiv Brondbyja 2:1.
Ukrajincima je za pobjedu bio dovoljan pogodak Pedrinha iz 19. minute.

Salzburg je s puno make uspio opravdati ulogu favorita nad danskim Brondbyjem, koji je imao i vodstvo. Poveli su Danci pogotkom Uhrea u 4. minuti, a Salzburg je tek u nastavku u 57. minuti preko Adeyemija došao do izjednačenja 1:1.

Kad se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Aaronson je u 90. minuti prekrasnim pogotkom donio preokret Salzburgu i pobjedu 2:1.