Pobjeda i prolaz Švicarske nad Srbijom uz visoke tenzije pred finiš utakmice, Kamerun priredio ogromno iznenađenje i savladao Brazil

Nogometna reprezentacija Srbije završila je svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru večerašnjim porazom od selekcije Švicarske rezultatom 3:2.

Duel ove dvije momčadi ponudio je istinski spektakl. Imali smo prilike vidjeti dosta šansi, preokreta i čak pet pogodaka na ovoj utakmici.

Švicarska je povela u 20. minutu pogotkom Shaqirija, no Srbija se brzo vraća i preokreće rezultat u svoju korist. U 26. minutu Mitrović zabija za 1:1, da bi Vlahović lijepim udarcem u 35. minutu pogodio za 1:2.

Ipak, Švicarci su uzvratili u 44. minutu te preko Embola stigli do poravnanja i tako se otišlo na odmor. Nastavak susreta odlično je otvorila ekipa Murata Yakina, a Freuler je u 48. minutu iskoristio asistenciju Vargasa i pogodio za konačnih 3:2. Igrale su se posljednje minute susreta kada je došlo do koškanja koje je vrlo lako moglo eskalirati, ali na sreću nije bilo ozbiljnijih posljedica.

U drugom meču ove grupe snage su odmjerili reprezentacije Kameruna i Brazila, dok su Kamerunci priredili veliko iznenađenje i slavili sa minimalnih 1:0.

Aboubakar se u strijelce upisao tek u sudačkoj nadoknadi, tačnije u 92. minutu. Međutim, ovaj veliki trijumf neće puno značiti afričkoj selekciji, s obzirom na pobjedu Švicarske.

Brazil je tako završio prvoplasirani sa šest bodova, Švicarska drugoplasirana sa istim brojem bodova, no ‘Karioke’ imaju bolju gol razliku. Kamerun je osvojio četiri, a posljednja Srbija samo jedan bod.