POBJEDA NA MIŠIĆE: Real Madrid boljim izvođenjem penala preko Valencije do finala španjolskog Superkupa

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale španjolskog Superkupa nakon što su u Rijadu boljim izvođenjem kaznenih udaraca slavili protiv Valencije sa 5:4 (1:1).

Real je poveo u 39. minuti nakon što je Benzema realizirao kazneni udarac. Valencia je do poravnanja došla već u prvom napadu drugog poluvremena. Desni bek Lato uputio je sjajan ubačaj na drugu stativu, a Lino je preciznim udarcem matirao Courtoisa.

Nakon što su produžeci protekli bez pogodaka s obje strane, izvodili su se penali. Kod Reala su bili sigurni Benzema, Modrić, Kroos i Asensio. Kod Valencije su zabili Cavani, Moriba i Guillamon, ali raspucavanje je presudio promašaj Comerta i Curtois koji je zaustavio pokušaj Gaye.

Real će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Barcelone i Betisa.