Pobjednički povratak LeBrona, Lakerse i Blazerse čeka prava drama u zadnjem kolu

Branitelji naslova Los Angeles Lakersi nadigrali su u Indianapolisu Indiana Pacerse rezultatom 122:115, a susret je obilježio povratak LeBrona Jamesa koji zbog ozljede nije igrao gotovo dva mjeseca.

Bolji otvaranje utakmice Lakersa bilo je ključno u sinoćnjem susretu, odnosno vodstvo nakon prve četvrtine kada je bilo plus osam za goste.

Do odlaska na odmor se ništa nije mijenjalo, baš kao i do posljednje četvrtine, a Pacersima su bili uzaludni pokušaji u samoj završnici da dostignu prednost Lakersa koji su tako ostvarili važnu pobjedu.

LeBron je u povratničkom susretu ubacio 24 koša, a najbolji u redovima Lakersa bio je Anthony Davis sa 28 koševa i 10 skokova. Caris LeVert briljirao je kod Pacersa sa 28 koševa i 12 asistencija.

Lakersi su se ovim trijumfom izjednačili na šestom mjestu Zapadne konferencije s Portland Trail Blazersima. Šesto mjesto ključno je za Lakerse i Blazerse kako bi izbjegli play-in.

Lakersi u zadnjem kolu gostuju New Orleans Pelicansa, dok će Blazersi ugostiti Denver Nuggetse.