Pochettino pogodio sa zamjenom, joker s klupe zabio za veliku pobjedu PSG-a

Nogometaši PSG-a su teže od očekivanog pobijedili Lyon rezultatom 2:1 u šestom kolu francuske Ligue 1, tako da su sada Parižani još uvijek na maksimalnom učinku u domaćem prvenstvu.

PSG je krenuo napadački. Od prve minute zaigrali su Messi, Neymar, Mbappé i Di Maria. Međutim, domaćini su se mučili s čvrstim gostima.

Bilo je prilika na obje strane u prvom dijelu, ali ne i pogodaka. Lyon je poveo u 54. minuti kada je Paqueta sjajno pogodio, a uposlio ga je Ekambi.

Neymar je u 63. minuti izborio kazneni udarac, preuzeo je odgovornost i pogodio za 1:1. Za Brazilca ovo je bio peti pogodak iz kaznenog udarca od posljednjih šest u francuskom prvenstvu.

Messi je u nastavku napustio igru, vidjelo se da još nije spreman za svih 90 minuta. Međutim, argentinskom napadaču je odluka trenera Pochettina da ga zamjeni u 73. minuti jako teško pala, a o više o tome možete pročitati OVDJE.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, kada su svi već mislili da će susret završiti bez pobjednika, Mbappé je konačno upalio motore, sjurio se s lijevog krila, ubacio na drugu stativu, a tamo je ‘joker s klupe’ Icardi bio neometan te je glavom pogodio za 2:1.

PSG nakon šest odigranih kola ima maksimalnih 18 bodova. Marseille na drugom mjestu ima pet manje, ali i susret manje. Lyon je deveti s osam bodova.