Uoči večerašnje utakmice šesnaestine finala Svjetskog prvenstva, između Sjedinjenih Američkih Država i Bosne i Hercegovine, održana je press konferencija koju je predvodio američki selektor Mauricio Pochettino.
Argentinski stručnjak se pred novinarskim kolegama pojavio s ozbiljnim izrazom lica, ali je konferenciju započeo iznenađujućim izvinjenjem zbog prethodnog incidenta.
Pochettino je, nakon poraza od Turske, bio izrazito nervozan i oštar prema američkim medijima, jer je smatrao da javnost u SAD-u nedovoljno cijeni osvajanje prvog mjesta u grupi. Svjestan svoje reakcije, odlučio je raščistiti nesporazum s novinarima:
“Na prošloj press konferenciji bio sam frustriran i ljut zbog utakmice, izvinjavam se novinaru zbog svega što se desilo. To je bila moja krivica”, priznao je Pochettino, što je smirilo situaciju prije nego što je dao analizu predstojećeg meča.
U najavi utakmice protiv Bosne i Hercegovine, selektor SAD-a je naglasio da u ovoj fazi turnira nema mjesta za greške ili kalkulacije. Njegov tim, prema njegovim riječima, ovu utakmicu doživljava kao da je sami kraj turnira.
“Оvo je za nas finale Svjetskog prvenstva”, rekao je Pochettino, naglasivši da se ekipa priprema za sve moguće ishode, uključujući i opciju penala.
“Pripremamo se maksimalno ozbiljno. To uključuje i vježbanje jedanaesteraca, jer u ovoj fazi moramo biti spremni na apsolutno sve”, dodao je.
Pochettino je zatim pohvalio bosanski tim, ističući da u njihovom taboru postoji veliko poštovanje prema bh. reprezentaciji. Osobito je naglasio disciplinu i stil igre koji su pokazani.
“Bosna i Hercegovina je veoma kompaktna, fizički snažna i taktički izuzetno dobro organizovana ekipa. Pokazali su svoj kvalitet i ozbiljnost još u baražu protiv Italije, i mi ih maksimalno poštujemo”, zaključio je selektor Sjedinjenih Američkih Država.
Podsjećamo, meč između SAD-a i BiH igra se u noći sa srijede na četvrtak, s početkom u 02:00 sata po srednjoevropskom vremenu.










