Pochettino ‘totalno poludio’ nakon poništenog gola Chelseaja protiv Ville: VAR šteti imidžu engleskog nogometa

Nogometaši Chelseaja su sinoć remizirali kod Aston Ville u Birminghamu rezultatom 2:2 u utakmici Premiershipa, dok je u završnici meča gostima poništen pogodak zbog prethodno napravljenog prekršaja.

Nakon što su gubili 2:0, popularni ‘Plavci’ uspjeli su u drugom poluvremenu doći do rezultatskog egala, a mogli su i do pobjede da im u petom minutu sudačke nadoknade nije poništen pogodak. Sve zbog navodnog Badiashileovog prekšraja nad Carlosom.

Trener londonske momčadi, Mauricio Pochettino, rekao je po završetku meča da upotreba VAR tehnologije šteti imidžu engleskog nogometa, te da je njegov tim trebao pobijediti.

“Svi koji su gledali utakmicu biti će razočarani. Za dvije različite stvari je sudija rekao da su prekršaj i poništio pogodak uz potvrdu VAR sistema. Sudija je nevjerovatan i smiješan, trebali smo pobijediti”, rekao je Pochettino dodavši

“Ovo je bolno i šteti imidžu engleskog nogometa. Mislim da ni nogometaši Aston Ville, a ni njihovi navijači ne shvataju zbog čega je pogodak poništen”, zaključio je Argentinac.

Chelsea je trenutno deveti na tabeli Premiershipa i bori se za izlazak u evropsko takmičenje naredne sezone. S druge strane, Aston Villu očekuje borba za Ligu prvaka.