Počinje borba za vrh: Juventus iskoristio kikseve milanskih velikana i stigao na opipljivu udaljenost

Ekipa Juventusa pobijedila je Bolognu u meču 19. kola italijanske Serije A na svom terenu rezultatom 2:0.

Juventus je do vodstva stigao već u 15. minuti. Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani, dodao do Arthura, a kada je brazilski veznjak shvatio da niko ne motri na njega na nekih 25 metara od gola Bologne, šutirao je i postigao gol.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a nakon što je Bologna u nastavku propustila realizovati nekoliko izglednih prilika ispred gola Juventusa, u 71. minuti stigla je kazna.

Cuadrado je centrirao iz kornera, a gol glavom postiže McKennie koji je tako riješio pitanje pobjednika. Do kraja meča je Ronaldo mogao postići treći gol za Staru damu, ali je u 90. minuti propustio veliku priliku.

Juventus nakon ove utakmice zauzima petu poziciju na tabeli sa 36 osvojenih bodova, sedam manje od prvoplasiranog Milana uz utakmicu manje.

Stara dama je na najbolji mogući način iskoristila jučerašnji kiks Milana i poraz od Atalante, kao i remi Intera protiv Udinesea te se vratila u borbu za titulu prvaka.

S druge strane, Bologna ostaje na 13. poziciji sa 20 osvojenih bodova iz 19 odigranih utakmica.