Podjela bodova u sjajnom londonskom derbiju, nastavlja se agonija Chelseaja

Nogometaši Tottenhama remizirali su na Emiratesu protiv Arsenala rezultatom 2:2 u sklopu 6. kola engleskog Premiershipa i tako opravdali epitet londonskog derbija.

Od početka je viđen izuzetno visok ritam igre i atomski nogomet, a prvi su u vodstvo stigli domaći nogometaši Arsenala.

Bukayo Saka je u 26. minuti uputio snažan udarac, da bi lopta je na putu do gola zakačila Romera i prevarila Vicarija za veliko slavlje na tribinama.

No, Tottenham se nije predavao, što je bilo nagrađeno samo 20 minuta kasnije kada izjednačenje donosi Son na asistenciju Maddisona.

Nakon zanimljivog prvog dijela, u 54. minuti utakmicu za zaborav kruniše Romero igranjem rukom nakon kornera, a nepogrješiv je sa bijele tačke bio Saka.

Gosti su ponovo bili izuzetno psihički jaki kada je Son pogodio samo minut kasnije na drugu asistenciju Maddisona koji je prije toga sjajno oduzeo loptu Jorignhu na sredini terena.

Ostalo je do kraja 2:2, što Arsenal pozicionira na petu poziciju Premiershipa sa 14 bodova, koliko ima i Tottenham na četvrtoj, ali uz nešto bolju gol razliku.

Novi poraz je upisao londonski Chelsea, a ovaj put je puni plijen bez problema sa Stamford Bridgea odnijela Aston Villa pobjedom 1:0.

Jedini gol za goste je postigao Ollie Watkins na sjajan način u 73. minuti. Vrijedi napomenuti da je od 58. minute Chelsea igrao sa igračem manje nakon isključenja Malo Guste.

Chelsea je sada 14. sa pet bodova, dok je Villa šesta sa 12 bodova iz šest utakmica.

Liverpool je u ovom terminu nadigrao West Ham sa 3:1, dok je Brighton istim rezultatom savladao Bournemouth na Amexu.