Pogodak sa bijele tačke presudan: Lazio pobijedio Romu i prošao u polufinale italijanskog Kupa!

Nogometaši Lazija večeras su odigrali utakmicu četvrtine finala italijanskog Kupa protiv Rome, te na kraju slavili sa minimalnih 1:0 i plasirali se u polufinale ovog takmičenja.

Bio je ovo još jedan popularni “Derby della Capitale” između Lazija i Rome. No, ono što je interesantno da nakon prethodnog derbija u Seriji A, ovaj u Kupu također nije bio posebno zanimljiv i atraktivan.

I jedna i druga momčad igrale su bez pretjerano puno rizika, pa je putnika u finale pomenutog takmičenja odlučio pogodak sa bijele tačke. Naime, Mattia Zaccagni je u 51. minutu pogodio sa penala za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Nije ‘Vučica’ mogla da dođe do poravnanja iako je legendarni Jose Mourinho pokušao izmjenama promijeniti situaciju na terenu. Međutim, na kraju su se radovali navijači iz plavog dijela Rima. Vrijedi napomenuti i to da je Pedro dobio crveni karton u finišu meča, ali i Azmoun.

Utakmicu je obilježio i veliki broj navijača na tribinama, te ozbiljni neredi, što zapravo i ne čudi imajući u vidu kakvo rivalstvo vlada između dva kluba.