Poljska bez mnogo šanse, moćna Francuska predvođena Mbappéom rutinskim trijumfom do četvrtfinala u Kataru

Nogometna reprezentacija Francuske je osigurala četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru pobjedom nad Poljskom rezultatom 3:1.

‘Tricolori’ su opravdali ulogu favorita i rutinski sslavili iako je Poljska imala minimalnu šansu da zakomplikuje utakmicu u prvom dijelu.

No, Francuska se uspješno odbranila i na poluvrijeme otišla vodstvom 1:0 nakon što je u 44. minuti sjajno pogodio Olivier Giroud na na asisitenciju Kyliana Mbappéa.

Giroud je tako postao najbolji strijelac u historiji svoje selekcije sa 52. pogotka u 116. nastupu.

U nastavku je Francuska u potpunosti diktirala tempo nemoćnoj Poljskoj, a završni udarac zadao je nezaustavljivi napadač Paris-Saint Germaina.

Mbappé je u 74. minuti iskoristio dodavanje Dembéléa i tako stigao do četvrtog pogotka na Mundijalu, što je odvelo na vrh liste strijealca zajedno sa Giroudom.

Sjajnu partiju je Mbappé krunisao u 90’+1 minutu za deveti pogodak na Mundijalima u karijeri. Bio je to sjajan udarac koji golman Juventusa nije mogao odbraniti. Asistenciju je upisao Marcus Thuram.

Utješni pogodak za Poljsku postigao je Robert Lewandowski sa bijele tačke u posljednjem napadu na utakmici nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Dayot Upamecano.

Francuska će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv boljeg iz duela Engleska- Senegal koji je zakazan za večeras od 20:00 sati.