Poljska nakon preokreta bolja od BiH, Italija hrabrom igrom srušila Nizozemsku

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na Bilinom Polju od Poljske nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gojak je ubacio loptu, Bednarek je srušio Koljića a arbitar Čakir je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator penala bio je Hajradinović koji je šutirao jako i precizno i Fabianski, iako je krenuo u pravu stranu, nije imao nikakvu šansu da zaustavi udarac i spriječi vodstvo Zmajeva. Igrao se 25. minut.

Sreća je Begovića napustila u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Grosicki ubacio loptu iz kornera, Glik je skočio pored trojice igrača domaćina i zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Begović je ponovo kapitulirao u 67. minuti nakon velike greške odbrane koja je najprije dopustila Rybusu da neometan ubaci loptu sa lijeve strane, a potom i Grosickom da ostane sam na šest metara i pogodi glavom za 2:1.

Do kraja susreta Poljaci su se uspjeli odbraniti od svih napada Zmajeva i zasluženo su upisali prvu pobjedu u Ligi nacija, a bh. selekcija prvi poraz.

U drugoj utakmici A grupe Italija je minimalno pogotkom Barelle savladala Nizozemsku.

U grupi B Austrija je poražena od Rumunije rezultatom 3:2. Škotska je bila bolja od Češke sa 2:1, dok su Izrael i Slovačka podijelili bodove odigravši 1:1. Norveška je sa 5:1 demolirala Sjevernu Irsku.

Litva je u grupi C slavila minimalnu pobjedu protiv Albanije 1:0, a Bjelorusija protiv Kazahstana 2:1.