Poljska remizirala sa Španijom i ponovo došla u priliku da osigura narednu rundu

Nogometaši Poljske remizirali su u drugom kolu Evropskog prvenstva protiv Španije rezultatom 1:1.

Poljska je sada ovim remijem na stadionu La Cartuja u Sevilli ponovo došla u priliku da osigura narednu rundu takmičenja.

Međutim, tako nije izgledalo u 25. minuti kada je za Španiju pogodio Alvaro Morata.

Ipak, u 54. minutu veliki rezultat Poljskoj donosi Robert Lewandowski sjajnim pogotkom glavom na asistenciju Jozwiaka.

Vrijedi napomenuti da je Moreno u 58. minuti promašio penal koji je mogao donijeti novu prednost ‘Furiji’.

Poljska je sada na posljednjoj poziciji grupe E, ali u slučaju pobjede nad Švedskom ide u nokaut fazu EURO-a.

Španija je poziciju iznad i za narednu rundu će im također trebati trijumf protiv Slovačke koja je treća.