Poništen pogodak Mbappea i minimalan trijumf Bayerna u Parizu, Tottenham pao na kultnom San Siru

Minhenski Bayern je u prvom duelu osmine finala Lige prvaka savladao PSG na ‘Parku prinčeva’, dok je konačan rezultat glasio 1:0.

PSG je očajno ušao u večerašnji duel sa prvakom Njemačke. Bayern je dominirao od samog početka, no gosti su do pogotka došli tek u drugom poluvremenu, tačnije u 53. minutu. Tada je nakon centaršuta Daviesa loptu u mrežu domaćih pospremio Coman za konačnih 1:0.

U nastavku je Galtier poslao na teren Kyliana Mbappea. Upravo je Mbappe zabio za 1:1 u 82. minutu, ali je njegov pogodak poništen zbog prethodnog ofsajda u kom se našao Mendes.

PSG do kraja nije mogao napraviti ništa ozbiljnije, a meč je završio sa igračem više, s obzirom da je Benjamin Pavard dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u sudačkoj nadoknadi. Parižanima sada ostaje revanš na Allianz Areni koji nikako neće biti lagan.

Drugu utakmicu osmine finala Lige prvaka odigrali su nogometaši Milana i Tottenhama, a domaćin je slavio također minimalnim trijumfom od 1:0.

Do jedinog te ujedno pobjedonosnog pogotka večeras, Milan je stigao već u sedmom minutu. Nakon sjajne odbrane Forstera, Brahim Diaz naletio je na odbijanac i zabio za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Pored toga, popularni ‘Rossoneri’ imali su još dosta izglednih prilika, no niti jednu nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, pa će u slučaju da budu eliminsani, imati itekako za čim da žale.