Ponovo muke u plavom dijelu Londona: Chelsea nakon drame protiv Evertona razočarao navijače na Stamford Bridgeu

Nogometaši Chelseaja uspjeli su da osvoje samo jedan bod u susretu 28. kola engleskog Premiershipa protiv Evertona na svom Stamford Bridgeu, a rezultat je glasio 2:2.

Chelsea je u ovaj duel ušao definitivno kao favorit, ali popularni ‘Plavci’ ove sezone igraju toliko loše da su rijetko gdje i protiv rijetko koga favoriti.

Zanimljivo je to da u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka u Londonu, da bi u nastavku uslijedila prava golijada, pa su postignuta čak četiri pogotka, po dva na obje strane.

U 52. minutu Felix sjajno pogađa mrežu Pickforda za 1:0, no odgovor ‘Karamela’ brzo je stigao, pošto je Doucoure u 69. izjednačio na 1:1. pogotkom glavom.

Igrao se 76. minut kada je James izborio penal, a precizan sa 11 metara bio je Havertz. Ipak, u samoj završnici meča rezervista Simms postavlja konačnih 2:2.

Chelsea je sada 10. na tabeli Premiershipa sa 38 osvojenih bodova. S druge strane, Everton je stigao do velikog boda u borbi za opstanak i sada ih ima 26 te se nalazi na 15. mjestu.