Poraz u Evropi ih nije poremetio: Arsenal deklasirao Crystal Palace na Emiratesu i nastavio pohod ka tituli

Nogometaši Arsenala su u okviru 28. kola engleskog Premiershipa na svom stadionu savladali ekipu Crystal Palacea u malom derbiju Londona rezultatom 4:1.

Domaći u vodstvo stižu tek u 28. minutu, iako su mogli dosta ranije. Ponovo je na sceni bila sjajna kombinacija dvije zvijezde ‘Topnika’. Saka asistira, a Martinelli pogađa za 1:0.

Arsenal u samoj završnici prvog poluvremena duplira prednost. White je tada na odličan način uposlio Saku koji loptu šalje u mrežu gostiju, da bi lider Premiershipa i u nastavku nastavio sa dominacijom.

Deset minuta u drugom dijelu igre trebalo je Artetinim izabranicima da stignu do 3:0. Među strijelce se tako upisao i Xhaka. Schlupp u 63. minutu smanjuje na 3:1, ali je “tačku na i” u 74. minutu stavio sjajni Saka za konačnih 4:1.

Arsenal sada kao lider prvenstva ima 69 bodova na svom kontu, osam više i utakmicu više od drugoplasiranog Manchester Cityja. S druge strane, Crystal Palace je 12. sa 27 osvojenih bodova.