Portland uz dosta sreće do razigravanja za play-off, važan doprinos Nurkića

Košarkaši Portlanda su na jednu loptu bili udaljeni od neigranja play-offa, no zahvaljujući sreći dobit će šansu boriti se za prvaka NBA lige.

U utakmici posljednjeg kola regularnog dijela NBA sezone Blazersi su igrali protiv Netsa i trebali su pobjedu.

Brooklyn je imao i dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, no onda je Damian Lillard po ko zna koji put povukao svoju ekipu i serijom poena, uključujući i trojku sa centra na početku posljednje četvrtine, doveo Blazerse u prednost.

Sav njegov trud i 42 poena i 12 asistencija bili bi uzaludni da je Caris LeVert pogodio posljednji šut na utakmici. Lopta je sa zvukom sirene udarila u obruč i vratila se u polje, a Portland je slavio rezultatom 134:133.

Jusuf Nurkić je ostvario double-double učinak sa 22 poena i 10 skokova, što je izuzetno važna uloga u najbitnijoj utakmici.

Portland će u play-inu, odnosno u doigravanju za play-off igrati protiv Memphisa.