Portugal bez većih problema slavio na gostovanju u Češkoj, Švicarska šokirala Španiju, Srbija u Beogradu bolja od Švedske

Nogometaši Portugala savladali su u Češkoj domaću selekciju rezultatom 4:0 u sklopu 5. kola Lige nacija.

Portugal je već u prvom poluvremenu golovima Dalota i Fernandesa potvrdio pobjedu, dok je u drugom dijelu igre samo potvrdio visok trijumf.

Pogađali su Dalot u drugom navratu, ako i Jota nakon kornera i asistencije Ronalda u 82. minutu susreta.

U diviziji A viđeno je i iznenađenje u vidu pobjede Švicarske protiv Španije rezutlatom 2:1.

Za Švicarce su pogađali Akanji u 21., odnosno Embolo u 58. minuti. Jedini gol za ‘Crvenu furiju’ je postigao Alba u 55. minutu.

U najzanimljivijem susretu B divizije Lige nacija, Srbija je u Beogradu deklasirala momčad Švedske rezultatom 4:1.

Claesson je doveo Šveđane u vodstvo u 15. minutu, a na 1:1 izjednačuje Mitrović samo tri minute kasnije.

U nastavku je Mitrović preokrenuo rezultat, a u drugom dijelu je postigao još jedan, odnosno svoj treći u 50. minuti. Lukić je postavio konačan rezultat u 70. minuti susreta.

Srbija je sada drugoplasirana momčad grupe 4 sa 10 bodova, isto koliko ima i lider Norveška, ali uz nešto lošiju gol razliku.