Portugal je u osmini finala Svjetskog prvenstva! Fantastični Bruno Fernandes ‘potopio’ Urugvaj

Nogometaši Portugala pobijedili su reprezentaciju Urugvaja 2:0 u susretu drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva i već sada su osigurali plasman u osminu finala.

Nije to bila posebno zanimljiva utakmica, igralo se čvrsto na obje strane, a Portugalci su do pobjede došli na pogon fantastičnog Brune Fernandesa.

U prvom dijelu najveću priliku šansu imao je Urugvaj kada je Bentancur u sjajnom individualnom prodoru u 32. minuti izašao sam ispred golmana Portugala, ali Costa je odlično reagirao i sačuvao svoju mrežu.

Prvi pogodak viđen je u 54. minuti. Bruno Fernandes je ubacio s lijeve strane, lopta je preletjela sve, čak i Cristiano Ronalda koji je bio na petercu i završila je u mreži Urugvaja za vodstvo Portugala 1:0.

Do kraja je Urugvaj sve karte bacio u napad, ali nije uspio izvući barem remi. U 75. minuti Maxi Gomez pogodio je stativu, a nakon toga su velike šanse propustili Suarez i De Arrascaeta.

Kazna za propuštene prilike uslijedila u sudačkoj nadoknadi kada je u 93. minuti Bruno Fernandes iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:0.

Portugal će u zadnjem kolu igrati protiv Južne Koreje i bodom može potvrditi prvo mjesto, dok će Urugvaj i Gana u međusobnom dvoboju vjerojatno odlučiti pitanje drugog putnika iz ove grupe u nokaut fazu.