Portugal teško oštećen protiv Srbije, Luksemburg šokirao Irsku

U najinteresantnijem susretu subotnjeg programa europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru Srbija i Portugal su u grupi A remizirali 2:2 (0:2).

Portugal je stigao do velikog vodstva u prvom dijelu s dva pogotka glavom Dioga Jote (11, 36), ali Srbija je u nastavku uspjela izvući bod uz golemu sudačku pomoć.

Već u prvoj minuti drugog dijela Aleksandar Mitrović (46) je smanjio na 1:2, ali nizozemskim sucima promaknuo je ofsajd u kojemu se ranije nalazio asistent Radonjić.

Za 2:2 pogodio je Kostić (60) nakon lijepe akcije, da bi u sudačkoj nadoknadi suci još jednom oštetili Portugal. Cristiano Ronaldo je u utrci za loptom bio brži od golmana Dmitrovića te poslao loptu prema praznoj mreži.

Srpski stoper Stefan Mitrović izbio je loptu nakon što je ona prešla gol-liniju te je Portugal trebao povesti sa 3:2, ali suci nisu označili gol već je glavni sudac Makkele čak pokazao i žuti karton Ronaldu zbog prigovora.

U drugoj utakmici ove grupe Luksemburg je senzacionalno u gostima pobijedio Irsku sa 1:0 pogotkom Rodriguesa (85). Srbija i Portugal sada imaju po četiri boda, treći je Luksemburg s tri, a slijede Azerbajdžan i Irska bez bodova.

Češka je u utakmici grupe E u Pragu remizirala 1:1 protiv Belgije. Češku je u vodstvo doveo Provod (50), a izjednačio je Lukaku (60). U drugoj utakmici te grupe Bjelorusija je pobijedila Estoniju sa 4:2.

Češka i Belgija imaju po četiri boda, Bjelorusija je na tri, a Wales i Estonija su bez bodova.