Portugal uz dosta muke savladao kompaktnu Ganu, Ronaldo ušao u historiju Svjetskih prvenstava

Nogometna reprezentacija Portugala pobijedila je selekciju Gane rezutlatom 3:2 u sklopu 1. kola Svjetskog prvenstva u Kataru.

Kompaktna momčad Gane očekivano je stvorila velike probleme Portugalcima koji u prvom poluvremenu nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Mučenje oko tog cilja se nastavilo i u nastavku utakmcie, a Portugal stiže u vodstvo nakon što je sviran kontroverzan jedanaesterac Cristianu Ronaldu.

Naravno, Ronaldo je isti pretvorio u pogodak i tako svom timu donio vodstvo. Osim toga, postao je prvi nogometaš koji je postizao pogotke na pet različitih Svjetskih prvenstava.

Gana dolazi do izjednačenja u 73. minuti preko Ayewa i tada počinje prava revija pogodaka. Samo pet minuta kasnije, Felix je povisio na 2:1, da bi dvije minute kasnije Leao duplirao prednost Portugala.

No, Gana nije imala namjeru bez borbe prepustiti bodove, pa su zaprijetili novim pogotkom u 89. minuti preko Bukaja. Ipak, sve se na njihovu žalost završilo na tom podvigu.

Portugal je sa tri boda na čelu tabele grupe H, a zatim slijede Urugvaj i Južna Koreja sa po jednim bodom. Gana je na začelju.

U ostalim utakmicama odigranim ranije danas, Švicarska je sa 1:0 pobijedila Kamerun, dok su Urugvaj i Južna Koreja odigrale utakmicu bez pobjednika 0:0.

Od 20:00 sati, na programu je posljednja utakmica današnjeg programa u Kataru između Brazila i Srbije.