PORTUGALCI POSLALI JASNU PORUKU: Benfica deklasirala Club Brugge za prolazak u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši lisabonske Benfice upisali su visoku pobjedu rezultatom 5:1 protiv Club Bruggea u uzvratu i tako s ukupnih 7:1 prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Prvi susret u Belgiji završen je rezultatom 2:0 za Portugalce, tako da je Benfica večeras imala vrlo jednostavan posao. No, ‘Orlovi‘ su to maksimalno ozbiljno shvatili i zabili čak pet golova te u velikom stilu prošli dalje.

U drugoj minuti poništen je krasan gol Joaa Maria zbog zaleđa i VAR intervencije. Međutim, to je bila najava čarolije domaće momčadi.

Na prve golove čekalo se do završnice prvog dijela. Igrala se 38. minut kada su domaći poveli nakon vrlo lijepe akcije koju je golom okrunio Rafa Silva.

U nadoknadi prvog poluvremena Goncalo Ramos je poentirao za 2:0 i tada je već bilo potpuno jasno tko će ostvariti pobjedi. Na odmor se otišlo s dva gola prednosti za Benficu.

Nastavak donosi još bolju igru domaćina i potpuni raspad gostiju koji nisu bili ni sjena one momčadi koja je odigrala perfektnu grupnu fazu tijekom jesenskog dijela sezone.

Goncalo Ramos je u 57. minuti zabio još jedan gol, a do kraja su Joao Mario i David Neres poentirali za potpuni debakl gostiju.

Utješni gol za oproštaj od Lige prvaka zabio je Bjorn Meijer u 87. minuti.