Portugalci šokirali Tottenham, Rijeka ispustila pobjedu u Grčkoj, uspješan debi Mourinha

U četvrtak su odigrani prvi susreti play-offa Konferencijske lige. Nogometaši Rome ostvarili su pobjedu u prvom službenom susretu s Joseom Mourinhom na klupi.

Vučica‘ je u Turskoj slavila protiv Trabzonspora u prvom dvoboju play-offa za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige sa 2:1.

Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, Roma je u 55. minuti povela nakon sjajne kontre. Mkhitaryan je ubacio na drugu stativu, a kapetan Pellegrini pogodio za 1:0.

Slavlje gostiju trajalo je svega devet minuta jer je ‘joker s klupe’ Cornelius izjednačio na 1:1, samo minutu nakon što je ušao u igru, a pogodak za pobjedu Rome postignut je u 81. minuti.

Mancini je šutirao glavom nakon kornera, lopta je pogodila stativu i odbila se direktno na nogu napadaču Shomurodovu koji je pogodio, za pokazat će se na kraju, konačnih 2:1.

Rijeka je remizirala protiv PAOK-a 1:1 u Grčkoj. Za vodstvo hrvatskog kluba pogodio je Lepinjica u 33. minuti, a domaćin je izjednačio autogolom Galešića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Tottenham je u Portugalu doživio neočekivan poraz od Pacos de Ferreire sa 1:0. Londonski sastav nije uputio nijedan udarac u okvir gola, Lucas Silva je u 45. minuti pogodio, što je bilo dovoljno za pobjedu domaćih.