Poseban trijumf: Ukrajina savladala Škotsku i “kupila” kartu za finale baraža sa Velsom

Nogometna reprezentacija Ukrajine savladala je večeras na Hampden Parku u Glasgowu selekciju Škotske sa 3:1 i plasirala se u finale baraža za plasman na Mundijal gdje ih čeka Vels.

Igrači Ukrajine pružili su odličnu partiju i na kraju zasluženo došli do jako bitne pobjede. Bila je to jako emotivna utakmica za sve nogometaše koji su silno željeli trijumf za svoj narod koji pati zbog svima poznatih dešavanja.

Posije par izglednih prilika gosti u 33. minutu dolaze do vodstva. Malinovsky odličnom loptom pronalazi Andriyja Yarmolenka, a ovaj lobom matira Gordona za 1:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Ukrajina već u 49. minutu povećala svoju prednost na 2:0. Prekrasan pogodak glavom postigao je Roman Yaremchuk.

Škotska se nakon toga “probudila” i vratila u igru ponajviše zahvaljujući ukrajinskom golmanu Bushchanu. Udarac McGregora koji je bio poprilično slab na kraju je prošao kroz ruke čuvaru mreže gostiju.

“Tačku na i” stavio je Dovbyk u sudačkoj nadoknadi pogotkom za 3:1. Ukrajina se sada u finalu baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo bori sa Velsom, a utakmica je na rasporedu za četiri dana.