Poslije ispadanja iz Lige prvaka PSG se namučio i protiv Bresta, Mbappe spasio Parižane u sudačkoj nadoknadi

PSG je u susretu 27. kola francuske Ligue 1 kao gost savladao ekipu Bresta sa 2:1, a junak trijumfa ponovo je bio Kylian Mbappe.

Parižani su na stadionu Francis Le Ble uspjeli uz dosta muke doći do pobjede. Iako su većinom dominirali, upravo Mbappe ih je morao spašavati u sudačkoj nadoknadi.

Carlos Soler je u 11. minutu pogodio stativu, nakon čega je uslijedio niz dobrih prilika za goste. Ipak, sve se isplatilo tek u 37. minutu kada se u strijelce upisao spomenuti Soler.

Međutim, domaći tim se ekspresnom brzinom vratio u utakmicu. Igrao se 43. minut kada je Franck Honorat pobjegao Ramosu i matirao Donnarummu na sjajan način za 1:1.

Golman Bresta bio je na zavidnom nivou i najzaslužniji je za naizgled fenomenalnu partiju njegove ekipe. Ali, u finišu meča nije bilo spasa. U 92. minutu Mbappe bježi protivničkoj odbrani, obilazi Bizota i pogađa za konačnih 2:1.

PSG je tako stigao do zlata vrijedna tri boda. Naravno, još uvijek su lider Ligue 1 sa 66 osvojenih bodova i imaju čak 11 bodova više u odnosu na prvog pratioca Marseillea.