Posrnuli Milan “prokockao” Ligu prvaka, Spezia šokirala prošlosezonskog prvaka Italije na domaćem terenu

Veliko iznenađenje vidjeli smo u 35. kolu italijanske Serie A. Spezia je na svom terenu dočekala ekipu Milana i slavila sa uvjerljivih 2:0.

Ruku na srce, gosti su bolje otvorili susret, te su prijetili preko Tonalija, Hernandeza i Origija. S druge strane, kod domaćih je najopasniji bio Esposito. Ipak, na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku sličan prizor na terenu, oba tima su imala svoju šanse, da bi u 75. minutu uslijedio šok za Milan i erupcija oduševljenja za domaće navijače. Naime, tada je Wisniewski zabio za 1:0 i taj pogodak kao da je psihički ubio ‘Rossonere’.

Samo 10 minuta kasnije nastavljen je košmar pristalica gostujućeg tima, kada je Esposito bio precizan za konačnih 2:0 i tako Speziji donio ogroman trijumf koji će se dugo pamtiti.

Milan je ovim porazom ostao peti sa 61 bodom, imaju dva boda manje i utakmicu više od Intera, ali i četiri boda manje od trećeplasiranog Lazija. Prošlosezonski prvak Italije je sebi ovim porazom možda i zatvorio vrata Lige prvaka za iduću sezonu.

Spezia sada ima 30 bodova kao i Verona tri kola prije kraja takmičarske godine. Zastupaju 18. mjesto i nadaju se opstanku u Seriji A, a nema dileme da će borba za opstanak do kraja sezone biti jako zanimljiva.