Potop Mađara pred 65.000 navijača: Portugal na Ronaldov pogon do slavlja u Budimpešti

U susretu 1. kola grupe F Eura u Budimpešti nogometaši Portugala su pobijedili Mađarsku sa 3:0 pred prepunim tribinama. Na Puškaš Areni bilo je čak 65.000 gledatelja, što je slika koja na stadionima nije viđena zadnjih 16 mjeseci.

Portugalci su bili bolji od prve do zadnje minute, ali otpor domaćina slomili su tek u završnici susreta.

Prvo je Schon uspio šokirati Portugal u 80. minuti, ali je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nakon toga je na drugoj strani u 84. minuti Raphael Guerreiro pogodio za 1:0.

Dvije minute kasnije na 2:0 je povisio Cristiano Ronaldo pogotkom iz kaznenog udarca. Kapetanu Portugala to je bio 10. gol na europskim prvenstvima pa je postao najbolji strijelac u povijesti. Do sada je prvo mjesto dijelio s Michelom Platinijem.

Konačnih 3:0 postavio je Ronaldo još jednim pogotkom, 106. za reprezentaciju Portugala i 11. na velikoj smotri ‘Starog kontinenta’.

U grupi F večeras se sastaju Francuska i Njemačka.