Potvrda da Arsenal ove sezone igra ‘strašno’: Artetini izabranici slavili u velikom londonskom derbiju

Nogometaši Arsenala nastavljaju sa fantastičnim partijama u novoj sezoni, a danas je njihovu snagu osjetio i gradski rival Tottenham.

U devetom kolu Premiershipa izabranici Mikela Artete slavili su u velikom londonskom derbiju protiv Tottenhama rezultatom 3:1.

Utamica je sjajno počela za Arsenal. U 20. minutu susreta Partey je odlično iskoristio asistenciju Whitea i pogodio za 1:0. No, ‘Spursi’ se brzo vratili. U 31. minutu dosuđen je penal, a siguran sa bijele tačke bio je Harry Kane za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Arsenal je bio daleko dominantnija ekipa. Igrali su tečno, precizno i efikasno, te su već u 49. minutu stigli do 2:1 preko Gabriela Jesusa. Royal u 52. minutu dobija direktan crveni karton i gosti ostaju sa igračem manje.

Navijači ‘Topnika’ nisu dugo čekali da njihovi ljubimci iskoriste brojčanu prednost na terenu. Igrala se 67. minuta kada je Martinelli lijepo uposlio Xhaku koji postavlja konačnih 3:1.

Tim sa Emiratesa ovim se trijumfom učvrstio na prvoj poziciji Premiershipa i imaju 21 bod. S druge strane, Tottenham zastupa treće mjesto sa 17 osvojenih bodova.